מצלמות שביל – מה חשוב לבדוק לפני שקונים ?

כשמחפשים לקנות מצלמות שביל שומעים הרבה פעמים ש “המחיר הכי חשוב” , “איכות הווידאו” , “קיבולת כרטיס הזיכרון”… הכל חשוב כשמדברים על מצלמות שביל איכותיות, אבל כשיש כל כך הרבה פרמטרים זה מאוד מבלבל. עשינו סיכום קצר מה חשוב לבדוק לפני שקונים מצלמות שביל. ובעיקר – אתם תחליטו מה הכי חשוב לכם. תהנו!

מצלמת שביל עדשה רחבה 636

איכות צילום תמונה ווידאו:

איכות הצילום צריכה להתאים לצורך שלכם. ככל שהרזולוציה תהיה יותר גבוהה ככה איכות התמונה או הסרטון יהיו באיכות גבוהה יותר. אם יש שימוש בתמונה עצמה, לדוגמא במידה ורוצים להוציא לוחית זיהוי או פנים של דמות – האיכות צילום של המצלמה צריכה להיות גבוהה. במידה ואתם צריכים לקבל התרעה בלבד עם איכות תמונה בסיסית יש מקום להתפשר…

 

אנרגיה:

סעיף זה בגדול מציין כמה פעמים תצטרכו לפגוש את המצלמה לאחר שהצבתם אותה בשטח. השאיפה היא למזער את ההגעה אל המצלמה, אנחנו לא רוצים לחשוף אותה וגם אין לנו זמן לזה. מצלמות שביל יכולות לצרוך אנרגיה מסוללות אצבע, מסוללות ליתיום, מפאנל סולארי או ממצבר חיצוני. גם פה, אם אתם בכל מקרה מגיעים למצלמה מידי יום או משנים את המיקום שלה הרבה פעמים אז תוכלו להתפשר על מצלמה שעובדות עם סוללות בלבד. אבל שווה לחשוב לטווח הארוך למצב בו תרצו להניח אותה במקום לזמן ממושך… לקריאה נוספת היכנסו לקישור כאן.

 

עמידות מצלמות שביל:

רמת אטימות IP (וגם דרגת IP או קוד IP) היא סיווג של מידת ההגנה והאטימות של מכשיר מסוים מפני חלקיקים (אבק) ומפני מים. מומלץ לוודא שהמצלמה שאתם קונים עמידה לתנאי גשם ושמש כדי שתחזיק לכם מעמד גם בחורף וגם בקיץ. לקריאה נוספת אודות רמות אטימות היכנסו לקישור כאן.

 

שליטה מרחוק:

שליטה מרחוק רלוונטית במצלמות סלולריות בלבד, היא מאפשרת שינוי פרמטרים או נטרול מצלמה מרחוק. למה זה חשוב? במידה ואתם רוצים לשנות נמענים לקבלת תמונות במצלמה אין צורך להגיע אליה, שליחת הודעה למצלמה פותרת את הבעיה. לחלופין, לילה עם הרבה רוח שיוצר הרבה התרעות שווא בגלל ענף או עלה שלא שמתם אליו לב יכול להתיש אתכם ואת המצלמה, נטרול מהיר או הורדת רגישות לחיישן  התנועה מרחוק יכולים לפתור בקלות את הבעיה. שווה להשקיע.

 

זכרון:

מצלמות שביל אוגרות את התמונות והסרטונים שהם מצלמות על גביי כרטיס זכרון, במידה ומדובר על מצלמה אוגרת בלבד, לא תרצו להגיע למצב שהמצלמה מלאה ובדיוק הגיע הזאב שרציתם לצלם… כנ”ל לגביי מצלמות סלולריות. (יש במצלמות המתקדמות אפשרות לדרוס את הזכרון הישן במידת הצורך…). מומלץ להשקיע לפחות בכרטיס זכרון שמכיל 32GB.

 

מחיר מצלמות שביל:

אי אפשר לוותר על הסעיף של המחיר. תעשו חשבון בהתאם לצורך שלכם, אם מדובר בתחביב כנראה מאות שקלים יהיה הרף המקסימלי. במידה ומדובר בעסק צילום או בטחוני, עלות של מצלמה מכסה את עצמה מהר מאוד…

 


 

אם יש לכם עוד רעיונות מוזמנים לשלוח לנו הודעה למייל  Sales@ranger-equipment.com  או לנייד 0543215032

מוזמנים לעקוב אחרינו בעמוד ה Facebook